قوانین تامین‌کنندگان

  • ویرایش دوم: ۱۴بهمن ۱۳۹۶
قرارداد عرضه محصول و محتوای فرهنگی هنری
قرارداد حاضر براساس ماده ۱۰ قانون مدنی، و با تابعیت از کلیه قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران، میان طرفین مندرج در ماده ۱ منعقد می‌شود و مفاد آن از تاریخ امضاء (یا ثبت‌نام در سایت قلمو به عنوان تأمین‌کننده) برای طرفین لازم‌الاجرا خواهد بود:
ماده ۱- طرفین قرارداد:
۱-۱- حسن کریمی که از این پس «قلمو» نامیده می‌شود.
۱-۲- آقا/خانم/شرکت ………………………………. که از این پس «تأمین‌کننده» نامیده می‌شود.
 ماده ۲- تعاریف:
۱-۲- ‌قلمو: بستر کاربر‌محور ارائه‌دهنده خدمات میزبانی، جهت عرضه محصولات فرهنگی هنری در قالب چندرسانه‌ای است. نشانی اینترنتی سایت ‌قلمو، qalamu.ir است.
۲-۲- تأمین‌کننده: شخص حقیقی یا حقوقی است که محصولات خود را در ‌قلمو عرضه می‌کند.
۳-۲- محصول: منظور محتوا و اشیاء تولیدشده در موضوعات هنرهای تجسمی نظیر عکس، نقاشی، تصویرسازی، گرافیک، موشن‌گرافیک و طراحی سه‌بعدی به شکل مجازی و یا فیزیکی است که تأمین‌کننده برای توزیع و فروش از طریق ‌قلمو ارائه می‌نماید.
۴-۲- پیشخوان تأمین‌کننده: فضایی که قلمو به صورت برخط جهت بارگذاری محصولات، مدارک شناسایی و سایر متعلقات در اختیار تأمین‌کننده قرار می‌‌دهد و برخی اطلاعات مربوط به تأمین‌کننده در آن نمایش داده می‌شود و راه ارتباط اصلی و رسمی قلمو و تأمین‌کننده است.
۵-۲- حساب کاربری تأمین‌کننده: حسابی است که با اختصاص نام و رمز عبور به تأمین‌کننده تعلق گرفته است و تأمین‌کننده توسط آن به پیشخوان دسترسی خواهد داشت.
۶-۲- کاربر: فردی است که از طریق ‌قلمو اقدام به خرید و دریافت محصول می‌کند.
ماده ۳- موضوع قرارداد:
موضوع قرارداد حاضر، عرضه محصول توسط تأمین‌کننده در ‌قلمو است. بدین منظور قلمو به عنوان ارائه دهنده خدمات میزبانی، فضایی را در اختیار تأمین‌کنندگان می‌گذارد تا مطابق با مقررات به نشر و عرضه محصولات خود در این فضا بپردازند.
ماده ۴- مدت قرارداد:
قرارداد حاضر، به مدت یک سال از تاریخ امضای طرفین لازم‌الاجرا خواهد بود و در صورت عدم فسخ، به طور خودکار و به صورت سالانه تمدید خواهد شد.
ماده ۵- مبلغ قرارداد:
۱-۵- ثبت‌نام به عنوان تأمین‌کننده رایگان است.
۲-۵- هفتاد درصد (%۷۰) از قیمت فروش هر محصول متعلق به تأمین‌کننده است و سی درصد (%۳۰) متعلق به قلمو است.
۵ -۳- چنانچه قلمو بنا بر شرایط تشخیص دهد که باید میزان یا نحوه دریافت مبلغ ثبت‌نام (به صورت اشتراک سالیانه) را تغییر دهد، تغییر میزان و نحوه دریافت آن به اطلاع تأمین‌کننده خواهد رسید. تأمین‌کننده موظف به پرداخت هزینه اعلام شده است و با پرداخت آن به طور ضمنی این شرایط جدید را می‌پذیرد و در صورت عدم پرداخت آن در مهلت مقرر، قلمو می‌تواند دسترسی وی به پیشخوان تأمین‌کنندگان را به حالت تعلیق در بیاورد.
ماده ۶- حقوق و تعهدات تأمین‌کننده:    
۱-۶- به موجب این قرارداد، تأمین‌کننده متعهد می‌شود که سند «راهنمای انتشار محصولات» را که در بخش راهنما قرار دارد و به عنوان پیوست این قرارداد محسوب و بخش لاینفکی از آن تلقی می‌شود، به دقت مطالعه و به آن عمل نموده و تعهدات و شرایط آن را می‌پذیرد.
۲-۶- به موجب قرارداد حاضر، کلیه حقوق معنوی مربوط به محصول متعلق به تأمین‌کننده خواهد بود.
۳-۶- به موجب قرارداد حاضر، تأمین‌کننده تضمین می‌کند که از اهلیت قانونی لازم برای انعقاد معاملات برخوردار است و چنانچه به نمایندگی از یک شخص حقوقی به عنوان تأمین‌کننده این قرارداد را منعقد می‌نماید، دارای اختیار قانونی لازم برای این کار است و مدارک نمایندگی خود را به قلمو ارائه می‌دهد.
۴-۶- به موجب قرارداد حاضر، تأمین‌کننده مسئول تطابق محتوای محصول با کلیه قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران و کسب مجوزهای مربوطه شناخته می‌شود.
۵-۶- تأمین‌کننده مسئول است پیش از ارائه هرگونه محصول به ‌قلمو، اختیارات قانونی لازم به منظور اعمال حقوق ناشی از این قرارداد را کسب نموده، و فارغ از هرگونه ادعا از سوی اشخاص ثالث اختیار و حق عرضه و انتشار آن را دارا باشد.
۶-۶- تأمین‌کننده اقرار می‌نماید که از کلیه مقررات قانونی از جمله مفاد قانون حمایت از حقوق پدیدآورندگان نرم‌افزارهای رایانه‎ای مصوب ۱۳۷۹، قانون تجارت الکترونیک، قانون حمایت از حقوق مؤلفان، مصنفان و هنرمندان و سایر قوانین مربوط اطلاع کامل دارد و پای‌بند به رعایت آن‌ها است. در صورت ادعا یا مطالبه حق از ناحیه اشخاص ثالث، مسئول پاسخ‌گویی و جبران خسارات احتمالی خواهد بود و قلمو هیچ‌گونه مسئولیتی در این خصوص نخواهد داشت.
۷-۶- به موجب قرارداد حاضر، تأمین‌کننده در خصوص هرگونه ادعای کاربران یا سایر اشخاص نسبت به محصول یا محتوای ارائه شده از هر حیث پاسخ‌گو خواهد بود و قلمو مسئولیتی نسبت به این دعاوی نخواهد داشت.
۸-۶- به موجب قرارداد حاضر، تأمین‌کننده متعهد به تحویل صحیح و کامل محصول به کاربر است. در غیر این‌ صورت مسئولیت تأمین خسارات وارده به قلمو، کاربر یا هر شخص ثالث دیگر بر عهده تأمین‌کننده خواهد بود.
۹-۶- به موجب قرارداد حاضر، تأمین‌کننده مجاز به درخواست هیچ نوع دسترسی به اطلاعات کاربران و خریداران محصولات خود، نبوده و چنانچه تأمین‌کننده به هرگونه اطلاعات شخصی کاربران از جمله نام، رمز عبور، یا سایر اطلاعات و داده‌های شخصی آنان دسترسی پیدا کند، مسئولیت ناشی از آن را بر عهده خواهد داشت.
۱۰-۶- به موجب قرارداد حاضر، تأمین‌کننده مسئول حفاظت از نام کاربری و رمز عبور پیشخوانی که به او اختصاص یافته است، شناخته می‌شود و مسئولیت تمامی فعالیت‌هایی را که با نام کاربری او انجام می‌گیرند، بر عهده خواهد داشت.
۱۱-۶- درصورتی که به تشخیص قلمو، تأمین‌کننده هر یک از مواد قرارداد حاضر را نقض نموده یا مرتکب تخلف شود، قلمو مجاز به متوقف نمودن همکاری شامل حذف محصولات، تعلیق حساب کاربری، توقف تصفیه‌حساب، غیرفعال نمودن حساب کاربری قلمو و … خواهد بود. قطع همکاری می‌تواند به صورت یک‌جانبه انجام شود. این قطع همکاری از طریق ایمیل به اطلاع تأمین‌کننده خواهد رسید و قلمو می‌تواند اقدام به تعیین خسارت مربوطه بنماید.
موارد تخلف شامل و نه محدود به موارد زیر است:
الف- عرضه محصولات ایرانی یا خارجیِ تأمین‌کنندگان دیگر به نام خود.
ب- هرگونه نقض حقوق مالکیت فکری اشخاص ثالث اعم از مادی ومعنوی و عرضه هرگونه نسخه دستکاری شده محصولات دیگران بدون رضایت صاحب اصلی محصول.
ج- هرگونه تلاش در راستای فریب دادن کاربران، در محصولات خود و دیگر تأمین‌کنندگان شامل ارائه هر نوع پیشنهاد غیرمنصفانه و کاذب به کاربر در جهت ترغیب وی به خرید و دریافت محصول در قلمو.
د- عدم پشتیبانی و پاسخ‌گویی به مشکلات و پرسش‌‌های کاربران و قلمو در خصوص محصولات، و یا توضیحات محصول در ‌قلمو پس از انتشار که منجر به نارضایتی کاربران شود.
ه- عدم رعایت موازین و شئونات اخلاقی و عرفی نسبت به قلمو و کاربران در کلیه مکاتبات و تماس‌ها.
و- در دسترس قرار ندادن راه‌های ارتباطی پاسخ‌گو مانند ایمیل و شماره تماس در صفحه پروفایل عمومی او جهت تماس کاربران.
ر- درج نام، نشان، آدرس اینترنتی، آدرس محل کار، تلفن و هر گونه مطلب بی‎ربط که مبلغ هر گونه شخص حقیقی یا حقوقی است، در داخل محصول.
ز- از به کاربردن هر گونه اجزایی که اجازه حقوقی مالک آن را در اختیار ندارید، پرهیز نمایید. حتی اگر جزء ساده و کوچکی مانند یک آیکن در یکی از لایه ها باشد.
ژ- به کاربردن هر گونه تصاویر مبتذل، خلاف قانون و شئونات اسلامی، تصاویر جذاب مانند بازیگران، مانکن‌ها، افرادی با پوشش نامناسب و غیراسلامی، اشخاص سیاسی، نهادهای حقوقی و هر تصویری که صرفا برای پوشش کاذب و گمراه‎کننده اصل اثر است.
۱۲-۶- همراه با عرضه هر محصول،‌ در صورت نیاز باید اطلاعات لازم، ارائه گردد. تأمین‌کننده موظف به ارائه اطلاعات صحیح در این خصوص است.
۱۳-۶- به موجب قرارداد حاضر، تأمین‌کننده موظف به ارسال مدارک و ارائه اطلاعات ذیل در پیشخوان تأمین‌کنندگان خواهد بود:
الف) اشخاص حقیقی:
تصویر کارت شناسایی ملی، کدپستی محل سکونت، شماره تلفن، شماره کارت بانکی شتاب و نشانی دقیق محل سکونت.
ب) اشخاص حقوقی:
تصویر روزنامه رسمی تأسیس و روزنامه رسمی آخرین تغییرات شرکت و تصویر کارت ملی صاحبان امضای مجاز، شماره تلفن، کد اقتصادی، شناسه ملی، شماره ثبت، نشانی دقیق شرکت و کدپستی.
۱۴-۶- محصولاتی که در آن‌ها چهره اشخاص به وضوح پیداست، نیازمند اجازه نامه مکتوب از تک تک آن اشخاص است. صحت و مسئولیت حقوقی اجازه‌نامه‌هایی که توسط تأمین‎کنندگان به وب سایت قلمو ارائه می‌شود، کاملا بر عهده تأمین‌کنندگان می‌باشد و وب سایت قلمو هیچ گونه مسئولیتی در قبال اجازه‌نامه‌ها بر عهده نمی‌گیرد.
۱۵-۶- تأمین‌کننده متعهد می‌شود محصولاتی که تولید کامل آن را بر عهده می گیرد، متعلق به اوست و اثری که به عنوان تولید اختصاصی خود تحویل قلمو می‌دهد، متعلق به هیچ شخص حقیقی یا حقوقی نیست و از هیچ منبع متفرقه، کپی‌برداری نشده است.
۱۶-۶- تأمین‌کننده متعهد می شود در مورد آثاری که اصل اثر متعلق به او نیست و در آن‌ها دخل و تصرف می‌کند و تغییرات جدیدی هم چون جداسازی بخشی از محصول یا بومی‌سازی و تغییر در بخشی از فایل انجام می دهد، می‌بایست حقوق مؤلفین را رعایت کند و طبق قانون عمل نماید و در صورت لزوم، نام و نشانی مالک طرح خام و اولیه را در صفحه محصول درج کند. در صورتی که علم به عدم رضایت مالک اول دارد، می‌بایست از انتشار آن به هر نحوی خودداری کند. در هر صورت، تمامی مسئولیت آن را بر عهده می‌گیرد.
۱۷-۶- به موجب قرارداد حاضر، تأمین‌کننده موافقت می‌نماید که علامت و نام تجاری «قلمو»، یا هر علامت دیگر متعلق به آن را، مگر به موجب رضایت مکتوب پیشین قلمو، به هیچ وجه مورد استفاده قرار ندهد.
۱۸-۶- به موجب قرارداد حاضر تأمین‌کننده متعهد است در صورت تغییر اطلاعات تماس خود آن را فوراً به اطلاع قلمو برساند.
۱۹-۶- به موجب قرارداد حاضر، تأمین‌کننده متعهد است محصولات را به ازای یک بار دریافت کاربر با حساب قلمو در تعداد دستگاه‌‌هایی که به صورت متعارف ممکن است مورد نیاز کاربر باشد در اختیار وی قرار دهد.
۲۰-۶- تأمین‌کننده می‌تواند تقاضای انتقال قرارداد به دیگری را به قلمو ارائه نماید. قلمو ظرف مدت هفت روز به این تقاضا رسیدگی خواهد کرد.
ماده۷- حقوق و تعهدات قلمو:
۱-۷- به موجب قرارداد حاضر، قلمو می‌تواند:
الف- محصولات ارائه شده توسط تأمین‌کننده و محتوای پیوند داده شده با آن را یک بار مورد ارزیابی و آزمایش، قرار داده و آن را روی یک یا چند دستگاه نگهداری نماید.
ب- بعد از خاتمه قرارداد، محصولات و اطلاعات مربوط به آن را نگهداری نموده و حافظه اطلاعاتی مربوط به آن مانند اطلاعات محصول را نیز حفظ نماید.
ج- نسبت به انتشار، عدم انتشار و حذف نظرات کاربران در هر کجا و در هر موردی اقدام کند و در مواردی که نظرات یک محصول به هر دلیلی براساس تشخیص قلمو قابل کنترل نباشد، ارسال نظرات برای یک محصول را غیرفعال کند.
۲-۷- قلمو می‌تواند در هر زمان به تشخیص خود نسبت به تغییر، به‌روزرسانی، بهبود یا اصلاح در پیشخوان تأمین‌کنندگان، صفحه محصول و سایت ‌قلمو اقدام نماید. همچنین در استفاده از محتوا و محصولات آن‌ها در تبلیغات مرتبط با قلمو و فضاسازی شرکت، نمایشگاه و … بدون هماهنگی تأمین‌کنندگان اختیار تام دارد.
۳-۷- به موجب این قرارداد، قلمو هیچ‌گونه مسئولیتی در رابطه با خسارات وارد شده به تأمین‌کننده، از جمله از دست رفتن داده یا محتوا، سود، یا شهرت تجاری وی ندارد.
۴-۷- به موجب این قرارداد، سایت، محتوا، خدمات یا سایر اطلاعاتی که توسط قلمو و اشخاص وابسته به آن، مسئولان، مدیران، کارکنان، نمایندگان، شرکاء و دارندگان امتیاز (که مجموعاً تحت عنوان قلمو از آن‌ها نام برده می‌شود) به تأمین‌کننده ارائه می‌گردد، بر اساس داشته‌های فعلی است. قلمو تلاش خواهد نمود تا این اطلاعات دقیق، قابل اتکاء، به موقع، بدون اشکال یا قطعی باشند. با این حال به دلیل بروز مشکلات احتمالی، قلمو نمی‌تواند این موارد را تضمین نماید.
۵-۷- به موجب این قرارداد، قلمو نمی‌تواند عدم سوء استفاده توسط اشخاص ثالث از محتوای تأمین‌کننده را کاملا تضمین نماید و هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال نواقص امنیت فناوری شامل حوادث فنی، غیرمترقبه، سرقت،‌ هک و مانند آن را نخواهد داشت.
۶-۷- به موجب این قرارداد، در صورت مشاهده هرگونه تلاش جهت رخنه و نفوذ به بخش‎های مختلف و یا ایجاد تغییر در هر محتوای ارائه شده توسط قلمو، حق پیگیری از طریق مراجع قانونی و قضایی برای قلمو محفوظ است.
۷-۷- قلمو می‌تواند در مواقع لزوم نسبت به حمایت از حقوق مادی و معنوی در ارتباط با محصول و محتوای ارائه‌شده از سوی تأمین‌کننده از طرق مختلف قانونی اقدام نماید، با وجود این مسئولیتی در قبال هرگونه سوء استفاده اشخاص ثالث و یا نقض احتمالی حقوق تأمین‌کننده توسط اشخاص ثالث نخواهد داشت.
۸-۷- قلمو مجاز است شرایط و بندهای قرارداد را در هر زمان تغییرداده و یا اصلاح نماید. تغییرات به محض به‌روزرسانی و یا در زمانی که قلمو معین می‌کند، لازم‌الاجرا خواهند بود. تأمین‌کننده مسئولیت بررسی به‌روزرسانی احتمالی قرارداد را بر عهده دارد. این تغییر از طریق پیشخوان کاربری یا ایمیل به اطلاع تأمین‌کننده رسیده و تأیید شرایط جدید در مهلت مقرر و یا استمرار همکاری با قلمو، پس از لازم الاجرا شدن این تغییرات به منزله قبول آن است. چنانچه تأمین‌کننده در مهلت مقرر نسبت به تأیید این شرایط اقدام ننماید، قلمو می‌تواند نسبت به تعلیق قرارداد، انسداد حساب کاربری یا هر اقدام دیگری دال بر توقف همکاری با تأمین‌کننده تا زمان پذیرش شرایط جدید از سوی وی اقدام نماید.
۹-۷- در صورتی که در خصوص هر یک از شروط عدم مسئولیت یا تحدید مسئولیت یا نقض هر یک از مقررات کشور در رابطه با توزیع محصول و محتوای تأمین‌کننده، مسئولیتی بر قلمو تحمیل گردد، تأمین‌کننده موظف است که کلیه خسارات مادی و معنوی وارده بر قلمو را جبران نماید.
۱۰-۷- قلمو در صورت لزوم، اطلاعات مربوط به تأمین‌کنندگان را با دستور رسمی نهادهای قضایی و انتظامی، در اختیار ایشان قرار خواهد داد.
 ماده ۸- محرمانگی:
به موجب قرارداد حاضر، طرفین به طور متقابل متعهد به حفظ اطلاعات شخصی، فنی و غیرفنی محرمانه‌ای هستند که به موجب همکاری‌‌های موضوع این قرارداد با یکدیگر به اشتراک گذاشته‌اند. اطلاعات محرمانه اطلاعاتی هستند که عرفاً محرمانه تلقی می‌شوند یا محرمانگی آن‌ها تصریح شده است.
ماده ۹- خاتمه و فسخ قرارداد:
۱-۹- قلمو می‌تواند در مدت اعتبار این قرارداد بنا به تشخیص خود، قرارداد را خاتمه داده و با اخطار قبلی یا بدون آن دسترسی تأمین‌کننده به حساب کاربری را مسدود نموده، محصولات را حذف کرده و یا حساب کاربری تأمین‌کننده را معلق نماید. در این صورت تمامی حقوق و امتیازات اعطا شده از جانب قلمو به تأمین‌کننده متوقف خواهد شد و حق قلمو برای رد درخواست مجدد همکاری با تأمین‌کننده محفوظ است.
۲-۹- تأمین‌کننده در مدت اعتبار این قرارداد می‌تواند با اخطار کتبی و قبلی ده روزه قرارداد حاضر را فسخ نماید. در این صورت قلمو عرضه محصولات تأمین‌کننده را متوقف خواهد نمود. اما قلمو هیچ‌‌گونه تعهدی نسبت به بازگرداندن کپی محتوا، هزینه سالانه قرارداد یا سایر موارد ارائه شده توسط تأمین‌کننده نخواهد داشت. در صورت خاتمه این قرارداد طرفین همچنان نسبت به ماده ۸ قرارداد حاضر متعهد خواهند بود.
ماده ۱۰- تفسیر قرارداد
۱-۱۰- در قرارداد موجود کلیه شرایط، اعم از مذاکرات طرفین، اوضاع و احوال حاکم بر انعقاد قرارداد، هدف از انعقاد آن، بر مبنای روح کلی حاکم بر آن و نیز عرف حاکم بر این نوع معاملات و منطق  تفسیر خواهد شد.
۲-۱۰- در صورتی که به موجب حکم دادگاه یا قوانین جاری کشور، هر یک از مقررات این قرارداد نامعتبر شناخته شود، اولاً خدشه‌ای به سایر مفاد قرارداد وارد نشده و ثانیاً پیشنهاد قلمو در خصوص اجرای سایر مفاد قرارداد به نحوی که بیشترین تطابق را با اراده اولیه طرفین داشته باشد، پذیرفته خواهد شد.
 ماده ۱۱- حل و فصل اختلافات 
کلیه اختلافات و دعاوی ناشی از این قرارداد و یا راجع به آن از جمله انعقاد، اعتبار، فسخ، نقض، تفسیر یا اجرای آن در ابتدا از طریق صلح و سازش فصل خواهد شد. چنانچه اختلافات مزبور ظرف مدت یک ماه از تاریخ ابلاغ اعلامیه حدوث اختلاف از این طریق حل و فصل نگردد این امر به مرکز داوری اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران ارجاع می‌گردد که مطابق با قانون اساسنامه و آئین داوری آن مرکز با رأی یک یا سه نفر داور بصورت قطعی و لازم الاجراء حل و فصل گردد. داور(ان) علاوه بر مقررات حاکم، عرف تجاری ذی‌ربط را نیز مراعات خواهد (خواهند) نمود. شرط داوری حاضر، موافقتنامه‌ای مستقل از قرارداد اصلی تلقی می‌شود و در هر حال لازم الاجراء است.
ماده ۱۲- سایر مقررات
۱-۱۲- این قرارداد تابع قوانین جمهوری‌ اسلامی ایران است.
۲-۱۲- عدم اعمال هریک از حقوق قلمو (مصرح در این قرارداد) به منزله انصراف از حق اعمال و اجرای آن در آینده نخواهد بود.
۳-۱۲- قرارداد حاضر متضمن کلیه توافقات طرفین بوده و توافقات و اظهارات پیشین، اعم از شفاهی و کتبی، در ارتباط با موضوع این قرارداد از تاریخ انعقاد فاقد هرگونه اثر خواهد بود.
۴-۱۲ – کلیه اخطارها، پیام‌ها و مکاتبات قلمو از طریق آدرس ایمیل‌های تحت دامنه qalamu.ir، به‌روزرسانی مستندات، پیشخوان و یا وبلاگ رسمی تأمین‌کنندگان صورت می‌گیرد. قلمو مسئولیتی در خصوص عدم توجه و یا عدم مشاهده پیام‌ها توسط تأمین‌کننده نخواهد داشت.
۵-۱۲- در خصوص حقوق مادی محصولاتی که عرضه آن ها معوض (غیررایگان) است،‌ متمم قرارداد حاضر در ۳ ماده مجری خواهد بود.
۶-۱۲- قرارداد حاضر در ۱۲ماده و یک متمم، توسط طرفین امضاء (با پذیرش آن حین ثبت‌نام به عنوان تأمین‌کننده) و طرفین متعهد به اجرای کلیه تعهدات مربوط به خود شده‌اند.
متمم قرارداد‌ عرضه محتوای دیجیتال
عطف به بند ۱۲-۵ قرارداد تأمین‌کنندگان،‌ قرارداد حاضر در خصوص حقوق مادی محصولات و یا محتواهایی که عرضه آن‌ها معوض (غیررایگان) است،‌ مجری خواهد بود.
 ماده ۱- فروش و پرداخت:
۱-۱- قیمت فروش هر محصول توسط قلمو در پیشخوان مدیریت تعیین می‌گردد. تأمین‌کننده حق اعتراض به قیمت درج شده را دارد و در صورتی که پیشنهاد متفاوت او پذیرفته شود، قیمت تغییر و بروزرسانی می‌شود. در صورتی که پیشنهاد تأمین‌کننده پذیرفته نشود، تأمین‌کننده فقط می‌تواند در صورت دلخواه محصول خود را حذف کند و حق دیگری برای او وجود ندارد. اما اگر از ابتدا درخواست رایگان بودن محصول را داشته باشد و یا بعدا این تصمیم را بگیرد، قلمو باید به درخواست او عمل کند.
۲-۱- پس از تکمیل فرآیند خرید محصول از سوی کاربر، قلمو یک فاکتور الکترونیک برای کاربر صادر می‌کند. مبلغی کمتر از ۲ درصد قیمت محصول بابت درگاه پرداخت اخذ می‌شود که پراخت آن بر عهده قلموست و همزمان یک فروش از تأمین‌کننده به قلمو با قیمت تعیین‌شده طبق بند ۱-۱ ثبت می‌شود.
۳-۱- تأمین‌کننده به قلمو اجازه می‌دهد که در صورت مواجهه با شکایت کاربران، به تشخیص خود اقدام به بازگرداندن مبلغ پرداختی کاربران نماید و فروش مخصول و یا محتوا از طرف خود به آنان را برگشت بزند. بدین ترتیب به ازای هر برگشت از فروش به کاربر، یک برگشت از فروش از سوی تأمین‌کننده به قلمو نیز ثبت می‌شود.
۴-۱- یک محصول، به ازای یک بار دریافت، همواره به طور رایگان برای خریدار آن قابل دریافت خواهد بود.
۵-۱- قلمو با توجه به میزان فروش و برگشت از فروش‌های محصول در بازه‌های زمانی مشخص، یک فاکتور فروش از سوی تأمین‌کننده به قلمو، به طور خودکار صادر می‌کند و فایل الکترونیکی آن را در اختیار تأمین‌کننده قرار می‌دهد. این فاکتور به عنوان ضمیمه این قرارداد، سند مثبته خرید نسخه‌های نرم‌افزار توسط قلمو از تأمین‌کننده است. تأمین‌کننده با امضای این قرارداد می‌پذیرد که صورت‌حساب مذکور مورد تأیید وی جهت ارائه به مراجع مالیاتی است و در صورت نیاز طبق روالی که قلمو مشخص می‌کند، نسبت به تأیید و امضای آن اقدام خواهد کرد.
۶-۱- در سایت قلمو مانند دیگر فروشگاه های اینترنتی بنا به مناسبت و مصالح گوناگون از جمله جلب رضایت مشتری و افزایش مشارکت در خرید و فروش، از تخفیف‌های فصلی و مناسبتی استفاده می‌شود. قلمو می‌تواند بنا به مناسبت و مصلحتی، در یک بازه زمانی محدود، هر یک از محصولات سایت و از جمله محصولات تأمین‌کننده را با تخفیف یا کاملا رایگان عرضه کند. به عنوان مثال، به مناسبت روز گرافیک، تعدادی از محصولات را با تخفیف به مدت یک هفته یا تعداد محدودی از محصولات را به مدت ۲۴ ساعت رایگان عرضه کند. برای این کار نیازی به اجازه از تأمین‌کننده ندارد و تأمین‌کننده نیز قدرت دخالت و جلوگیری و تغییرات در مدیریت و کارگردانی امور سایت از جمله همین امر را دارا نمی‌باشد.
۷-۱- قلمو هر ماه یک بار نسبت به تصفیه‌حساب مبالغ مربوط به خرید محصول و یا محتوا از تأمین‌کننده، اقدام می‌کند.
۸-۱- به منظور تصفیه‌حساب قلمو با تأمین‌کننده، باید از زمان ثبت محصول در قلمو حداقل دو هفته سپری شده باشد و حساب تأمین‌کننده نزد قلمو باید در روز پرداخت حداقل به مبلغ پانصد هزار ریال باشد. مبالغ کمتر از مبلغ ذکر شده در پایان سال و به درخواست تأمین‌کننده تصفیه خواهند شد.
۹-۱- پرداخت مبالغ فوق از طریق واریز به شبایی انجام خواهد گرفت که تأمین‌کننده در پیشخوان تأمین‌کنندگان قلمو ثبت نموده است. تأمین‌کننده به موجب این قرارداد، انتساب شبای مذکور به خود را تصدیق می‌‌کند. در غیر این صورت، قلمو مسئولیتی در این خصوص نخواهد پذیرفت. اسناد واریزی به شبای وارد شده در پیشخوان، به منزله تصفیه‌حساب قلمو با تأمین‌کننده خواهند بود.
ماده ۲- مالیات و عوارض:
۱-۲- در خصوص مسائل مالیاتی هر یک از طرفین مسئول تمام فعالیت‌های خود، اظهار و پرداخت مالیات‌های مربوطه هستند. قلمو در خصوص ثبت اسناد و ارائه گزارشات به طور کامل از قوانین دارائی و مالیاتی کشور پیروی می‌کند و هیچ مسئولیتی در قبال نحوه ارائه گزارش‌های مالیاتی تأمین‌کنندگان برعهده ندارد.
۲-۲- هرگونه کسورات قانونی مطابق دستورالعمل‌ها و تعرفه‌های رسمی کشور اعم از این‌که در زمان یا بعد از انعقاد قرارداد وضع شود، در محاسبات و صورت‌حساب‌ها لحاظ شده و به مراجع ذی‌ربط پرداخت خواهد شد.
ماده ۳- مواد و نسخ قرارداد:
متمم حاضر در ۳ ماده به عنوان جزء اختیاری قرارداد تأمین‌کنندگان در خصوص عرضه معوض محصول، امضاء (با پذیرش آن حین ثبت‌نام به عنوان تأمین‌کننده) و طرفین متعهد به اجرای کلیه بندهای آن هستند.