درباره قلمو

وب سایت قلمو به آدرس qalamu.ir در تابستان ۱۳۹۴ با شعار «کسب و کار جامعه هنرمندان» آغاز به کار کرد و با هدف پرکردن خلأ موجود در تولید و عرضه منابع هنرهای تجسمی با کیفیت و استاندارد در سطح جهان و با تمرکز بر روی فرهنگ شرقی و بخصوص اسلامی، شروع به فعالیت کرد. آنچه که قلمو را از دیگر پایگاه های مشابه ممتاز می کند، در نوع محتوایی است که ارائه می دهد. در قلمو تصویر خام در اولویت دوم قرار دارد و فایل های لایه باز، برداری و عناصر گرافیکی، در جایگاه اول. ما در حال جمع آوری، تولید و آماده سازی اشیاء (object) مورد نیاز در موضوع مذکور هستیم. این فعالیت، به دلیل هزینه و به خصوص زحمتی که دارد، تا به امروز بر روی زمین مانده است و سرمایه گذاری و عملیات چندانی روی آن صورت نگرفته است و تنها می توان به جزیره های بی آب و علفی اشاره کرد که بر اقیانوس اینترنت پراکنده شده اند و یا جامع نیستند یا کیفیت ندارند و یا حقوق مؤلف در آن ها رعایت نشده است.
در قلمو شما با محتوای با کیفیتی چون نقش و نگار، گل و مرغ، تذهیب، تصاویر لایه باز، قالب های آماده وب سایت و تلفن و بروشور، عناصر مینیاتور، تصاویر خام با کیفیتی که کمتر دیده شده، قالب های چاپی، خطوط دستی، نشان های بومی و موارد بسیار دیگری که همچون قلمویی در دست نقاش، ابزار کار یک گرافیست هستند. محتوای سایت به صورت رایگان و یا با پرداخت هزینه اندکی، عرضه می شود. عمده محتوای سایت توسط هنرمندانی که به عنوان تأمین‌کننده محتوا ثبت‌نامه کرده‌اند،‌ عرضه و به فروش می‌رسد. این آثار با نام ایشان در صفحه اثر، منتشر و حق تألیف آن‌ها محفوظ می‌ماند.
تأمین کنندگان محتوا می توانند به عنوان فروشنده ثبت نام کنند و یک صفحه اختصاصی به عنوان فروشگاه داشته باشند و توسط خود و یا چند مدیر و همکار، فروشگاه خود را اداره نمایند. محصول اضافه کنند و با فروش هر محصول، سود عمده آن را برای خود داشته باشند. بر روند فروش و تعاملات خود بر مخاطب کنترل و نظارت داشته باشد و بدینگونه، با بستری مناسب، از راه اندازی یک وب سایت شخصی و صرف هزینه و تبلیغات و وقت و … بی نیاز گردد.
قلمو دسترسی و استفاده شما از این سایت را منوط به قبول قوانین مربوطه می‌داند که با ثبت نام و استفاده از این منابع این سایت، شما این قوانین را قبول کرده‌اید.